[email protected] 32 889 89 00 Pon - Pt 9:00 - 17:00

Zobacz czym różnią się materiały na których drukujemy banery PVC

Idąc ulicą, kiedy mijamy wydrukowane banery reklamowe można łatwo pomyśleć, że w zasadzie wszystkie są - naturalnie poza wydrukiem - takie same. Można jednak z łatwością wyodrębnić różne miejsca montażu jak również i formaty. Nie bez znaczenia jest też strona, od której będzie padało światło… i czy będzie to światło słoneczne czy sztuczne. Gdy weźmie się pod uwagę wszystkie te czynniki, okazuje się, że każda z sytuacji może wymagać indywidualnego rozpatrzenia i zastosowania odpowiednich środków.

Wszystkie nasze banery w tej kategorii posiadają certyfikat przeciwpożarowy B1, co pozwala na ich bezpieczne wykorzystanie we wnetrzach budynków.


Baner Frontlit

Najbardziej podstawowym, najczęściej spotykanym materiałem do druku banerów jest Frontlit. Nazwa tego materiału z angielskiego to niemal dokładnie “Oświetlany od przodu”. Czyli jest to typ materiału, na który spodziewamy się przyjąć najwięcej światła od frontu. Gdyby źródło światła znajdowało się za banerem to treści na banerze byłyby nieoświetlone, a więc treść pozostawałaby nieczytelna. W praktyce baner ten nie wymaga całkowitej ciemności z tyłu jednak konieczne jest zadbanie o to, by oświetlenie z przodu było wyraźnie silniejsze.

Dodatkowo wytrzymałość tego rodzaju materiału sprawia, że nadaje się on do montażu wewnętrznego oraz zewnętrznego i można mieć pewność, że sprosta on większości zwyczajnych warunków atmosferycznych. Jego struktura pozwala również na bardzo dobre odwzorowanie kolorów i ich wysokie nasycenie, dzięki czemu reklama na nich świetnie wygląda. Do produkcji banerów reklamowych tego rodzaju zaliczamy następujące materiały:

Frontlit Standard, baner laminowany

Jeden z tańszych materiałów do produkcji banerów. Znajac jego wady - podatność na rozwarstwianie i sztywność - jako renomowana drukarnia raczej unikamy jego wykorzystywania. Rozumiemy, że czasem w pogoni za oszczędnością ludzie chcą rezygnować z jakości (co może mieć sens przy naprawdę krótkich ekspozycjach), ale dla spokoju własnego sumienia nasz sklep nie obsługuje tego typu materiału.

Frontlit Premium, baner powlekany

Najrozsądniejsy wybór do druku banerów. Sposób produkcji sprawia, że po odpowiedniej obróbce termicznej materiał jest trwalszy i bardziej elastyczny. Wykorzystując go można być pewnym, że baner wytrzyma standardowe warunki atmosferyczne i będzie trwale reprezentował wysokiej jakości wydrukowane treści. Wykorzystujemy druk wysokiej jakości 720 dpi lub 1440 dpi. Dodatkowo zabezpieczamy przed światłem UV, dzięki czemu nasze banery dłużej wytrzymują ekspozycję na światło słoneczne zanim zaczną blaknąć. Jeden metr kwadratowy baneru sprzedajemy już od 18,90 zł, zobacz pełną ofertę na tej stronie:

https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-pvc/pvc-frontlit.html

Green-Frontlit Premium

Okazja dla ludzi szanujących otaczające środowisko. Wytrzymałość, jakość druku, bezpieczeństwo przeciwpożarowe (certyfikowane B1), wszystkie parametry są tak samo dobre jak Frontlit Premium, jednak w tym wypadku materiał nie zawiera PCV i podlega pełnemu recyklingowi, dzięki czemu gdy uznasz, że pora wymienić baner na nowy, możesz być pewien czy przy zastosowaniu odpowiednich środków materiał ten dostanie “drugie życie” i będzie dalej mógł być wykorzystywany przez naszą cywilizację ale w innej formie.

Produkt znajdziesz w konfiguratorze banerów Frontlit premium, wybierając odpowiedni materiał na tej stronie: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-pvc/pvc-frontlit.html?&67185=534043

Baner Mesh, Baner na siatce

Nazywany też “Banerem siatka Mesh”. Mówiąc wprost jest to materiał banerowy pokryty malutkimi dziurkami. Taka metoda produkcji generuje trzy podstawowe zalety:

  • przepuszcza światło, więc można nim zasłonić okna i nie pozbawić się światła słonecznego wewnątrz budynku.
  • Przepuszcza wiatr, co pozwala na zastosowanie znacznie większych formatów i umieszczanie go w wietrzniejszych miejscach bez obawy o tak zwany “efekt żagla”, gdzie silny podmuch wiatru napina cały baner i tworzy ryzyko jego zerwania.
  • Po prostu waży mniej, bo zawiera mniej materiału. Dzięki temu montaż jest nieco łatwiejszy i nie wymaga tak wytrzymałych elementów jak przy banerze o stałej i nieperforowanej strukturze.

Uczciwie trzeba też powiedzieć o dwóch cechach, które z tego wynikają:

  • Druk drobnych elementów (np. niewielkich literek) będzie zdecydowanie mniej wyraźny, a w niektórych sytuacjach nawet niewidoczny, dlatego obraz powinien być pozbawiony niepotrzebnych detali.
  • Z niewielkiej odległości perforacja jest widoczna, więc jeśli zamysłem jest stworzenie jednolitego obrazu, to będzie on dobrze widoczny jedynie z większej odległości (min. kilku metrów)

Taki produkt znajdziesz w naszej ofercie w cenie od 18,90 zł za metr kwadratowy pod tym linkiem: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-pvc/pvc-mesh.html

Oprócz tego drukujemy też na materiałach do zadań specjalnych

Zdecydowanie rzadziej używane, bo ich zastosowanie wymaga bardzo konkretnych wymagań co do ekspozycji i efektów jakie chcemy osiągnąć. Do banerów drukowanych w Bannerstop.pl, które sprawdzą się idealnie w wyjątkowych sytuacjach to:

PVC Blockout

Jego zadanie polega na blokowaniu światła przed przenikaniem. Taki zabieg pozwala na wykorzystanie do druku obu stron banera, ponieważ zadruk znajdujący się po drugiej stronie nie będzie przenikał tj. rzucał cienia na pierwszą stronę i odwrotnie. To idealny materiał dla banerów, które umieszcza się na otwartej przestrzeni ze szczególnie silnym światłem - witryny sklepowe, plenery

1 m² tego materiału znajdziesz w naszym sklepie w cenie od 31,00 zł https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-pvc/pvc-blockout.html

PVC Blackline

Podobnie jak materiał typu Blockout ten również w ogóle nie przepuszcza światła idealnie je blokując. Jedyną różnicą w tym wypadku jest jego ciężar - jest zdecydowanie lżejszy - dzięki czemu nadaje się do druku wielkopowierzchniowego. Mniejsza masa pozwala na zastosowanie prostszych metod do montażu banera wydrukowanego na tym materiale.

1 m² tego materiału znajdziesz w naszym sklepie w cenie od 28,00 zł https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-pvc/pvc-frontlit-blackline.html

PVC Blacklight

Przeciwieństwo typowych banerów Frontlit. Ten materiał do druku banerów reklamowych jest wykrzystywany gdy oświetlenie znajduje się z tyłu. Taki baner nie tylko przepuszcza światło ale nadruk zyskuje najpiękniejsze i nasycone barwy jedynie kiedy za nim znajduje się równomierne oświetlenie. Idealne zastosowanie dla kasetonów reklamowych, które w ciemniejszych pomieszczeniach (lub nocą) mają być doskonale widoczne.

1 m² tego materiału kupisz już od 47,90 zł pod tym adresem: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-pvc/pvc-backlight-premium.html

Zobacz również ofertę kasetonów reklamowych, które w pełni wykorzystają potencjał tego materiału: https://www.bannerstop.pl/produkty/kasetony-reklamowe/kasetony-tekstylne.html

PVC Odblaskowy

Kolejna wariacja odmiany baneru, na którego światło pada z przodu. Tym razem jednak - jak nazwa wskazuje - jest to baner powlekany warstwą odblaskową. Taki zabieg sprawia, że treści na banerze są doskonale widoczne nawet przy niewielkim oświetleniu np. reflektorem światła samochodowego lub na dyskotece czy koncercie. 

Wymogiem by mieć zagwarantowaną czytelność jest unikanie zbytnich szczegółów w druku - najlepiej posługiwać się większymi kształtami, takimi jak litery czy proste ikony.

Baner drukowany na tym materiale zamówisz tutaj: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-pvc/pvc-reflexbanner-premium.html

PVC Siatka akustyczna

Baner drukowany na materiale perforowanym. Dzięki takiej jego strukturze nie pochłania on fal akustycznych i pozwala na swobodne przenikanie dźwięku. Dlatego to rozwiązanie jest tak popularne do np. ozdabiania wież nagłaśniających lub po prostu głośników. Wyglądają wtedy znacznie lepiej, a jakość dźwięku pozostaje wysoka.

Ponieważ materiał jest usłany specjalnie zaprojektowanymi dziurkami należy pamiętać by unikać szczegółów i drobnych elementów w druku. Raczej treść powinna być duża i wyraźna, a sam baner niech będzie powieszony w pewnej odległości od patrzących, aby perforacja nie psuła odbioru nadrukowanego przekazu.

Ten produkt znajdziesz w naszym sklepie pod tym adresem: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-pvc/pvc-sound-mesh.htmlKontakt