[email protected] 32 889 89 00 Pon - Pt 9:00 - 17:00

Materiały tekstylne na których drukujemy

Nie wszystkie banery reklamowe wymagają (albo nawet nie powinny) wykorzystania typowego materiału PVC. W takiej sytuacji warto rozważyć inne opcje. Jedną z nich jest tak zwany materiał flagowy. Jest on lżejszy i bardziej odporny na łopotanie - nie rozwarstwi się, ponieważ składa się z jednego, silnego splotu cienkich, lekkich włókien. Taki materiał nazywamy w naszym sklepie Velum-Flag. W tym artykule poznasz różne odmiany materiału flagowego, który możesz kupić w Bannerstop.

Najpopularniejsze systemy montażu materiału flagowego to: 

  • Beachflaga (flaga plażowa, z nieco wygiętym masztem i nieregularnym kształtem) 
  • Flaga na drzewcu - standardowo prostokątna. 

Ponieważ zależy nam na tym, by nasi klienci jak najdłużej korzystali z zamawianych u nas produktów, a tym samym ograniczyć produkcję odpadów, przygotowaliśmy też specjalny poradnik jak konserwować tekstylia PVC. 


Poradnik: https://www.bannerstop.pl/flagi-przewodnik


Velum-Flag

To podstawowy materiał do druku banerów flagowych. Jest delikatnie przeźroczysty, dzięki nadrukowane logotypy są widoczne z obu stron. Jego wyjątkowa lekkość sprawia, że unoszą go nawet niewielkie podmuchy wiatru, co sprawia że wydrukowana treść jest prawie zawsze dobrze widoczna. Całkowita modalność jeśli chodzi o wykończenie krawędzi pozwala na dowolne metody montażu - rozwieszony sznur, mocowanie na karbinczykach czy tunel do zamontowania na solidnym drzewcu.

Standard:

Wytrzmuje od 6 do 12 miesięcy, więc idealny do sezonowych ekspozycji i  jednorazowych akcji reklamowych.

Premium: 

Posiada certyfikat ochrony przeciwpożarowej B1, co pozwala na jego bezpieczne wykorzystywanie we wnętrzach budynków Jest też wytrzymalszy od standardowej formy, bo wytrzymuje nawet do 2 lat.

Produkt: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-tekstylne/velum-flag-premium.html

Velum-flag Mesh

Odpowiednik podstawowego materiału do flag, różniący się w gruncie rzeczy tylko perforacją. Jego siatkowa struktura wywołuje kilka efektów:

  • Całość jest nieco lżejsza, przez co jeszcze lepiej unosi się na wietrze, co może być szczególnie istotne przy większych formatach druku, gdzie ciężar flagi staje się kluczowy i często może zaważyć na metodzie montażu.
  • Materiał lepiej przeuszcza światło, przez co na osoby znajdujące się niżej nie będą doświadczały tak intensywnego migotania promieni słonecznych przy łopoczącej na wietrze fladze. Dodatkowo - przy zastosowaniu flagi wewnętrz budynku - nie będą blokowane lampy przed rzucaniem sztucznego światła

Produkt https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-tekstylne/velum-flag-mesh.html

Velum-flag Blackline

Jeśli kluczowe dla Twojej marki jest prezentowanie flag tylko z jednej strony lub po prostu chcesz skupić uwagę odbiorcy na wyrazistym kolorze i nieprzeźroczystym materiale polecamy materiał Blackline. Ponieważ nie przepuszcza on promieni słonecznych można go też wykorzystać do rzucenia nieco cienia. Należy jednak pamiętać, że jest to materiał flagowy, który ma skłonność do unoszczenia się przy podmuchach wiatru, więc przy falowaniu może rzucać sam na siebie cień, przez co nadrukowana treść może nie być wyeksponowana w 100%.

Produkt: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-tekstylne/velum-tex-blackline.html

Velum-flag Backlight

Materiał, który swoją największą użyteczność uzyskuje kiedy źródło światła znajduje się za nim. W ten sposób sprawia wrażenie jakby sam był rozświetlonym ekranem. Wtedy też nadruk zyskuje najwięcej nasycenia i kolory są najbardziej żywe.

Idealne zastosowanie takiego materiału można zobaczyć w ofercie naszych kasetonów tekstlnych LED, gdzie sprzedajemy już gotowe ramy, które do zrobienia “efektu wow” potrzebują tylko podłączenia do prądu.

Link do materiału: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-tekstylne/velum-tex-backlight-1.html

Link do kasetonów tekstlnych: https://www.bannerstop.pl/produkty/kasetony-reklamowe/kasetony-tekstylne/kaseton-tekstylny-led.html

Velum-flag Flizelina

Jej główną przewagę jest możliwość druku na naprawdę długich odcinkach materiału. Jest to świetna alternatywa dla tzw. banerów bez końca. Jej maksymalna długość w jednym kawałku to 25 m.

Dodatkowo materiał jest nieco tańszy od standardowego Velum-Tex przez co idealnie nadaje się do oklejania trybun i innych miejsc, gdzie najważniejszą role odgrywa długość jednego płatu materiału i niewielki koszt produkcji.

Produkt: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-tekstylne/velum-tex-vlies.html

Velum-flag Satyna

Wyjątkowy materiał - nie tylko zachowuje wszystkie własności serii Velum-flag, a więc lekkość i zwiewność, ale posiada również kilka zupełnie wyjątkowych cech. Jego głównym wyróżnikiem jest posiadany połysk. Błyszczący i opalizujący niczym bańka mydlana - mieni się w różnych kolorach, w zależności od kąta padania światła.

Szczególnie nadaje się do wykorzystania w powierzchniach zamkniętych - halach targowych czy eventach pod dachem. Zdecydowanie przykuje wzrok i uwagę. Jesteśmy przygotowani by zadrukować go z dwóch stron, wykorzystujemy do tego specjalny proces blokowania promieni światła, przez co nadruk nie prześwituje, a przekaz reklamowy może być doskonale widoczny z obu stron.

Produkt: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-tekstylne/velum-tex-satin.html

Do zadruku dwustronnego: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-tekstylne/velum-tex-satyna-ds.html

Airtex Magic

Wyjątkowa pozycja w naszej ofercie. Zdecydowanie jest to materiał premium i można go śmiało postawić na jednej “półce” z materiałem satynowym. Jest też w pewnym sensie jego przeciwieństwem - zamiast mieniących się barw tutaj uzyskamy mat. Niebłyszczący materiał świetnie odzwierciedli barwy i nada wyraźne kontury nadrukowanej grafice. 

Jego ziarnista struktura nadaje grafice miękki wygląd, a sam materiał wydaje się wręcz przytulny. Jego tylna strona jest pokryta szarym nadrukiem, przez co nie przepuszcza on światła. Taki zabieg sprawia, że barwy wyglądają na jeszcze wyraźniejsze, bo wydobywa je jedynie światło padające od frontu.

Produkt: https://www.bannerstop.pl/produkty/banery/banery-tekstylne/airtex-magic.html

Zachęcamy do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem opisującą materiały na jakich drukujemy zamawiane produkty https://www.bannerstop.pl/blog/post/materialy-do-banerow-pvcKontakt